Eskiden beri süre gelen yüksek maliyetli iş gücüne dayalı, ustaların insiyatifine kalmış, kalite anlayışından uzak kaplamacılık anlayışı bahsi geçen piyasa şartları ve müşteri talepleriyle beraber yerini modern kaplamacılık anlayışına bırakmakta. Bunun en belirgin örneklerinden biri de kaplama hatlarının otomatikleştirilmesi. Makinaların insan kuvvetine üstünlüğü, daha fazla yük, daha fazla şarj kapasitesi ve 7/24 çalışabilme özelliği ile otomatik kaplama hatlarının manuel hatlara üretim kapasitesi olarak fark atmasını sağlar. 

Manuel bir hatta bir vardiyada belirli bir çalışan sayısıyla çıkabilecek kaplanmış ürün miktarı, tam otomatik bir hattın daha hızlı ve daha fazla mal taşıyabilen robotları ile çıkan kaplanmış maldan çok daha düşüktür. Ayrıca manuel hatlarda gerekli çalışan sayısının fazla olması vardiya sayısı arttırılmak istediğinde beraberinde yüksek işçilik maliyetleri gibi başka olumsuzluklar da getirir.

Bununla birlikte makinaların her zaman aynı standartta çalışma üstünlüğü, insan gücünün hata yapma ve yorulma gibi olumsuz yönleri içermeyen bir üretim sağlar. Bu sayede hatalı mal sayısı belirgin bir şekilde azalarak aynı stadartta yüzey kaplaması elde etmek çok daha kolaylaşır. Günümüzde özellikle büyük çaplı müşterilerin talepleri de tam bu yönde. Kaliteli bir kaplama için gerekli olan her şarjın aynı stadartta kaplanması, kaplama hatalarının minimuma indirilmesi ve olabilecek hatalara karşı geçmişe dönük izlenebilirlik otomatik kaplama tesisleri sayesinde mümkün hale gelmektedir.

Firmamız Yüzey İşlem Sektöründe, Kaplama Tesisleri İmalatı, Özel Tasarımlar, Üretimler, Kurulum ve Bakımı konusunda uzman kadrosu ile hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. 1200 m2 kapalı, Toplam 1800 m2 alana sahip tesisimizde, üretimde ve tedarikte tüketicimize en iyi imkanlarla, en hızlı şekilde hizmet sunabilmek temel politikamızdır. Üretimde en yeni teknolojiye sahip makineler, tecrübeli bir teknik kadro ve personelimizle taleplerinize karşılık vermekteyiz. Fiyat ve rekabet koşullarını göz önüne alan sürekli gelişen güvenilir ve kaliteli ürünlerle ürün gamını sürekli yenileyen dinamik, rekabetçi müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip bir firmayız.

İletişim

© 2023 TASARIMGEN Reklam ve Bilişim Hizmetleri