KATAFOREZ TESİSLERİ
GALVOPLAS YÜZEY İŞLEM TESİSLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

KATAFOREZ TESİSLERİ

Kataforez boya ürünlerin dış yüzeyinin korozyon direncini artırmak için uygulanan, elektrokimya prensiplerine dayanan bir elektro-kaplama prosesidir.

 

Kataforez boya sisteminin diğer boya sistemlerine göre üstünlükleri;

  • Tüm yüzey üzerinde boya kalınlığının eşit olması
  • Malzemenin iç kısımları, kenar ve köşelerinin kaplanabilmesi
  • Sistemin su bazlı oluşunun çevre kirliliğini asgariye indirmesi
  • Korozyon direncinin en yüksek seviyede olması

Uygulama

Kaplama sektöründe küçük parçalar tamburlu sistemle kaplanmaktadır. Bunun için parçalar genellikle load cell tartımlı bir bölümde tartılarak istenen miktarda bir tambura boşaltılır.

Askılı sistemlerde ise kaplanacak parçalar el ile askı kancalarına asılır. Yüklemeden sonra tambur veya askı sıralı dizilmiş banyolara daldırılarak sıcak yağ alma, yıkama, duruluma, aktivasyon, kaplama, kurutma gibi işlemlerden geçirilir.

Parçaların sağlıklı yıkanabilmesi, kaplanabilmesi ve kurutulabilmesi için tamburlu tesislerde dönme, askılı tesislerde ise dikey veya yatay mekanik hareketlerin yaptırılması gereklidir. Kimyasal tesisin; kapasite, parça boyut-adetlerine ve kaplama şekline göre istasyon dizilimleri ve robot sayıları genellikle kimyacılar tarafından tasarlanır.

Tesisler monte edilecek fabrika alanına göre I, U (O) veya E şeklinde, yükleme bir taraftan boşaltan diğer taraftan veya yükleme ve boşaltma aynı taraftan yapılabilmektedir. Bu işlemlerin ardışık işlemler ile standart süre, ısı, akım, adımlarda ve hızlarda yapılması ancak tam hem elektriksel hem donanımsal alt yapı ile mümkündür.

Firmamız Yüzey İşlem Sektöründe, Kaplama Tesisleri İmalatı, Özel Tasarımlar, Üretimler, Kurulum ve Bakımı konusunda uzman kadrosu ile hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. 1200 m2 kapalı, Toplam 1800 m2 alana sahip tesisimizde, üretimde ve tedarikte tüketicimize en iyi imkanlarla, en hızlı şekilde hizmet sunabilmek temel politikamızdır. Üretimde en yeni teknolojiye sahip makineler, tecrübeli bir teknik kadro ve personelimizle taleplerinize karşılık vermekteyiz. Fiyat ve rekabet koşullarını göz önüne alan sürekli gelişen güvenilir ve kaliteli ürünlerle ürün gamını sürekli yenileyen dinamik, rekabetçi müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip bir firmayız.

İletişim

© 2023 TASARIMGEN Reklam ve Bilişim Hizmetleri