DEĞERLİ METAL KAPLAMA TESİSLERİ
GALVOPLAS YÜZEY İŞLEM TESİSLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

DEĞERLİ METAL KAPLAMA TESİSLERİ

Metal kaplama, ince bir metal tabakasını çoğunlukla başka bir metal üzerine kaplayarak, yalnızca bir alt tabakanın yüzeyinde bir malzeme özelliği yaratma tekniğidir. Bu teknik genellikle değerli metaller ve adi metallerle birlikte kullanılır.GALVOPLAS müşterilerin çizim ve gereksinimlerine göre her uygulama için anot üretmektedir.

Altın, Paladyum ve Rodyum gibi değerli metaller genellikle kaplanacak elementin topları veya külçeleri ile kaplanmamış titanyumdan yapılmış bir anot sepetinde kaplanır. Başka bir olasılık, kaplanacak elemanın çözünmüş, sıvı bir formda doldurulduğu çözünmeyen anotların kullanılmasıdır. Mücevher endüstrisi, değerli metal kaplama için tipik bir uygulamadır. Bu durumda, çözünmeyen anot, platinize Titanyum veya MMO kaplı Titanyumdan yapılabilir. GALVOPLAS her iki türü de üretir ve müşteri tercihine göre türü seçebilir.

METAL KAPLAMA 3 AMAÇ İÇİN KULLANILIR;

  • Korozyondan koruma 
    Korozyon, gelişen teknolojiyle her gün değeri artan metal ve metal alaşımları için oldukça önemli bir tehdittir. Ekonomik açıdan her ülkenin büyük zararlara uğramasına neden olur. Korozyondan dolayı meydana gelen malzeme, enerji ve işçilik kaybı ülkemizin gayri safi milli hasılasının yaklaşık % 3,5 – % 5’ i düzeyindedir. Korozyon, maddi kayıplarının yanı sıra insan sağlığına zarar veren ve çevre kirliliğine neden olan bir süreçtir.
  • Fonksiyonellik
    Endüstriyel açıdan mühendisliğin ihtiyaç duyduğu üstün özellikleri sağlamak amacıyla malzeme yüzeylerine kaplama uygulanabilir. Bu özelliklere örnek olarak; yüzey sertliği, elektrik iletkenliği, yüksek korozyon dayanımı, yağlanabilirlik ve aşınma dayanımı gösterilebilir. Mühendislik odaklı kaplamalarda estetik ön planda tutulmayabilir.
  • Dekoratif görünüm
    Dekoratif amaçlı kaplamaların öne çıkan özelliği, yüzeyin parlak bir görünüme sahip olmasıdır. Bu tür krom kaplamalarda kaplama kalınlığı 0,13 – 1,5 mikron arasında değişir. Bu kalınlık parça yüzeylerini korozyona ve aşınmaya karşı korumada yeterli olmayabilir. Bu nedenle dekoratif amaçlı kaplamalarda parçalar nikel veya bakır kaplandıktan sonra krom kaplanır. Çok katmanlı kaplamalarda birbirine bağlı gözenek ve kusurların azaltılmasıyla daha yüksek bir korozyon dayanımı sağlanır.
Firmamız Yüzey İşlem Sektöründe, Kaplama Tesisleri İmalatı, Özel Tasarımlar, Üretimler, Kurulum ve Bakımı konusunda uzman kadrosu ile hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. 1200 m2 kapalı, Toplam 1800 m2 alana sahip tesisimizde, üretimde ve tedarikte tüketicimize en iyi imkanlarla, en hızlı şekilde hizmet sunabilmek temel politikamızdır. Üretimde en yeni teknolojiye sahip makineler, tecrübeli bir teknik kadro ve personelimizle taleplerinize karşılık vermekteyiz. Fiyat ve rekabet koşullarını göz önüne alan sürekli gelişen güvenilir ve kaliteli ürünlerle ürün gamını sürekli yenileyen dinamik, rekabetçi müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip bir firmayız.

İletişim

© 2023 TASARIMGEN Reklam ve Bilişim Hizmetleri