GALVOPLAS YÜZEY İŞLEM TESİSLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

ALKALİ ÇİNKO KAPLAMA TESİSLERİ

Çinko Kaplama Prosesi

SİYANÜRLÜ ÇİNKO KAPLAMA PROSESİ

Siyanürlü Çinko parlatıcı prosesi, akım yoğunluğu çok geniş olan alanlar üzerinde parlak, ışık saçan ve ayna parlaklığında bir görünüm sağlayan, yüksek banyo sıcaklıklarında olağanüstü bir sabitlik gösterebilen, girişkenliği zor olan ürünlerde bile mükemmel sonuç verebilen, askı ve dolap uygulamaları için ideal bir üründür. yüksek siyanür konsantrasyon aralığında çalışabilen bir prosestir. Mevcut tüm parlatıcılarla kullanılabilir.

ASİTLİ ÇİNKO KAPLAMA PROSESİ

Asitli çinko kaplama prosesi, mükemmel girişkenlik gücüne sahip, parlak, dolgun, esnek çinko kaplamada kullanılan bir parlatma prosesidir. Çok düşük akım yoğunluklarında, hatta çok yüksek çalışma sıcaklıklarında bile, parlak kaplamalar üretme özelliğine sahip bir prosestir. Asitli Çinko kaplama prosesi,üzerine her türlü pasivasyon uygulamalarını kabul eder.

 

ALKALİ ÇİNKO KAPLAMA PROSESİ

Alkali Çinko Kaplama prosesi, alkali,siyanürsüz bir çinko kaplama prosesidir. Dolap ve askı proseslerinin her ikisi için de uygundur. Alçak akım sahalarında mükemmel örtme gücüme sahip bir prosestir.Baz çözelti,sodyum veya potasyum hidroksit temeli üzerine kurularak yapılabilmektedir.Kaplama oranının önemli ölçüde yüksek olması ve mükemmel metal dağılımı,üstün özellikleri arasında yer almaktadır.

ALKALİ ÇİNKO-NİKEL KAPLAMA PROSESİ

Alkali Çinko-Nikel Kaplama prosesi,alkali ve siyanürsüz bir çinko-nikel alaşım prosesidir. %10- 15 Nikel içerikli bu proseste alaşım kaplamalara muntazam parlaklık veren hem askı hem dolap kaplamalarında kullanılan bir üründür. Alkali Çinko-Nikel prosesi üzerine uygulanan her türlü pasivasyon sonrası korozyon dayanımı daha fazla artacaktır.

Metallerin korozyon direncinin arttırılmasında en yaygın olarak kullanılan metal cinsi çinkodur. Tüm dünyadaki çinko tüketiminin %70’i sadece çinko kaplama işlemleri için kullanılmaktadır.

Bir çok farklı sanayi kolu ve sektörün korozyon direnci arttırmada belirlediği uluslar arası standartlar ve şartnamelere tam uygunluk sağlaması açısından; ayrıca proses maliyetlerinin de uygunluğu bakımından çinkonun avantajları saymakla bitmez.

 

Firmamız Yüzey İşlem Sektöründe, Kaplama Tesisleri İmalatı, Özel Tasarımlar, Üretimler, Kurulum ve Bakımı konusunda uzman kadrosu ile hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. 1200 m2 kapalı, Toplam 1800 m2 alana sahip tesisimizde, üretimde ve tedarikte tüketicimize en iyi imkanlarla, en hızlı şekilde hizmet sunabilmek temel politikamızdır. Üretimde en yeni teknolojiye sahip makineler, tecrübeli bir teknik kadro ve personelimizle taleplerinize karşılık vermekteyiz. Fiyat ve rekabet koşullarını göz önüne alan sürekli gelişen güvenilir ve kaliteli ürünlerle ürün gamını sürekli yenileyen dinamik, rekabetçi müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip bir firmayız.

İletişim

© 2023 TASARIMGEN Reklam ve Bilişim Hizmetleri